Araç Hasar Sorgulama

Araç Hasar Sorgulama

Kısa mesajla araç hasar sorgulama artık ikinci el araba alacak olanların klasik araç sorgulama servisi. Oldukça da yararlı olan araç hasar sorgulama sms ile kaza geçmişi kaydı bilgilerine ulaşmak isteyenlere bu imkanı sağlıyor. Mesajla plakadan araç hasar sorgulama sayesinde kazalı araç almaktan kurtulabilirsiniz. Araç satın almak kadar kullanmak da ciddiye alınması gereken bir iştir. Kredi kartınızla yada uzun senetler yaparak, bankadan kredi çekerek satın aldığımız araçlara gözümüz gibi bakmamız gerekmez mi? Bakımlarını düzenli olarak yapılması, araçlarınızın sürüş sırasında arıza yapmasının önüne geçebilir, fakat her şey bundan ibaret olmayıp, maalesef çeşitli kazalarda oluşmaktadır.

Aslında bu bilgileri kullanmanızda bir diğer avantajlı koşul ise, 2. El araç satın alırken, geçmişte herhangi bir kazaya karışıp, trafik şubesine ait ödenmemiş cezalarının olup olmamasını bilmek bile sizlerin cüzdanlarına yarayacağına eminiz. Sıfır araçlarda bu şekilde sorun olmadığını biliyoruz fakat, bu şekilde birkaç sorgulama yapmanız, 10.000 TL değerinde bir araç satın almak istiyorsanız, bu tür trafik cezalarını bulduğunuzda satın alma değerinde biraz daha az ödeme yapmanız anlamına gelecektir.

Araç Hasar Sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama işlemini yapabilmeniz için birkaç tane yol vardır. Tabi ki bilgisayarınız başından yapılabilecek işlemler olup, kurumları ziyaret etmenize gerek kalmayacak. İlk olarak hangi telefon operatörüne sahipseniz, bu şekilde hizmetleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tüm operatörlerin bu şekilde hizmeti olduğunu belirtelim.

Diğer bir yöntem ise, plakanız üzerinden sorgulama yapılmasıdır. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından hazırlanan sorgulama sayfasını kullanarak, aracınızın plaka numarası ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak araca ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Sigortalının T.C. kimlik numarasını bilmiyorsanız, Vergi kimlik no yada Sürücü T.C. kimlik no ile araç plakasını kullanarak da işlemlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Araç hasar sorgulama ekranını, 2. El araç satılan pazarlarda, telefonunuzdan internete girerek hemen tüm detaylara ulaşabileceksiniz. Pazarlığa geçmeden hemen önce bilgileri öğrenmek istediğinizi satıcıya söyleyin ve birlikte inceleyin. Herhangi bir ceza varsa yapılacak, ceza tutarı kadar indirim yapılmasıdır. Bunu sonradan öğrenerek, araç satın alanlardan olup, pişman olmanızı asla istemeyiz. Tavsiye ettiğimiz konularda dikkatli olacağınızı düşünüyoruz ve yeni aracınız ile birlikte, sevdiklerinizi de yanınıza alarak güzel bir eğlence ve görmediğiniz yeni yerleri keşfetmenizi diliyoruz. İyi yolculuklar ve dikkatli sürünüz.