SMS ile Araç Sorgulama

SMS ile Araç Sorgulama

Hasar kaydı, borç durumu gibi tüm araç sorgulama işlemlerimizi artık internet üzerinden yapılabildiği gibi istersek mesaj yoluyla da gerçekleştirebiliyoruz. Araçlarımızla ilgili olarak araç hasar durumunu öğrenebilmemiz adına tek yapmamız gereken yollardan birisi de plaka yazıp boşluk bırakarak 5664 numarasına kısa mesaj atmamız gerekiyor. Bu sayede aracımızla ilgili her türlü bilgiler de anında mobil cihazlarımıza gelecek ve bizlerinde bilgilenmesini sağlayacaktır. Unutmayın ki araç bilgilerini öğrenmek için ya plaka sorgulama ya da şasi no ile araç sorgulamaları yapılabilmektedir.

Genelde araçlarımız sürüş sırasında çeşitli arıza ve ya araç hasar durumları ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu durum istenilen bir durum olmadığından dolayı da mutlaka dikkatli olunmasında fayda olacaktır. Mesajla araç sorgulama ile tüm önemli bilgilere ulaşabiliyoruz.

Üstelik araç sorgulama smsle tüm bu imkânlardan yararlanmıyor aynı zamanda da araç kilometrelerini de öğreniyoruz. İsterseniz kaza sorgulama işlemlerinizi de sms aracılığı ile de en hızlı şekilde yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Araç plaka numarasını ve kaza, hasar, ceza, mtv ya da diğer araç sorgulama işlemlerinden herhangi birini mesaj ile gönderdiğinizde aşağıdaki gibi bir sms ile bilgilendirme telefonunuza gelecektir.

KAZA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın,  aynı şekilde yollayarak araçlarınızla ilgili bir kaza durumunun olup olmadığını daha geniş yelpazeden öğrenebilme şansına da sahip olabiliyoruz. Üstelik istersek mesajla araç sorgulama işlemlerinin ayrıntılarına da erişerek motor bilgisi sorgulama, borç bilgisi için sorgulama, kasko sorgulama ve mağdur bilgisi sorgulama gibi daha çok çeşitli sorgulama işlemlerinden de yararlanabiliyoruz. İnternet üzerinden olduğu kadar smsle de anında cebimize bilgi gelmesini sağlamak da oldukça kolay bir durum olmaya başlayacaktır. Sms sonrasında ne kadar tutar değerinde bir ödeme yapacağımız ise değişkenlik her ne kadar gösterse de az bir ücret ödeniyor. Sizde hızlı bir şekilde plaka no ile araç sorgulama yaparak almak istediğiniz otomobilin geçmişine ait kayıtları elde edebilirsiniz.